neljapäev, 12. mai 2022

Uusi raamatuid!

Venemaa, 1918. Kui tsaar Nikolai II hukatakse, laguneb impeerium koost ja Venemaa paisatakse kodusõja lävele – vaesed ründavad rikkaid. Jekaterinburgis mõrvatakse noore kodanlase Anna perekond, tüdruk ise pääseb üle noatera. Bolševike eest põgenedes palub ta hobuvankriga talutüdruk Jevgenial end lõunasse sõidutada ja lubab sõidu eest tasuda briljandiga. Anna aga ei taipa, et tüdruk on kommunist. Kuna Jevgenia vennal on hädasti arsti vaja, võtab ta Anna pakkumise vastu ja mõistab peagi, et on sattunud vaenlase poolele. Bolševikud otsivad Annat taga ja nüüd on ka Jevgenia neil tee peal ees, olenemata sellest, kellele ta ise ustav on. „Langenud impeeriumi tütred“ on hingekriipiv ajalooline põnevik ohtlikest ideaalidest, ebavõrdsusest ja sellest, kui kõrget hinda tuleb muutuste eest maksta. Anastassia Romanova kujuteldav lugu.
Lapsepõlvekogemused mõjutavad oluliselt meie hilisemat elu. Raamat „Mis sinuga juhtus?“ pakub kaasahaaravat teaduslikku pilguheitu käitumismustritele, mida me ei ole pruukinud siiani täielikult mõista. „Kogetule sellisel moel vaadates suudame hakata end enam väärtustama ja selle tulemusena saame muuta oma reageerimist vastavalt olukordadele ning suhetele. Teisisõnu, see raamat annab võtme oma elu ümberkujundamiseks.“ – Oprah Winfrey Sellest raamatust võib saada sinu elu muutja. Kas oled vahel imestanud: „Miks ma seda tegin?“ või „Miks ma ei suuda lihtsalt oma käitumist kontrollida?“ Teised võivad meie reageerimist hukka mõista ja mõelda: „Mis tal viga on?“ Kui kahtleme oma tunnetes, on lihtne ennast süüdistada, nõuda iseendalt ja teistelt võimatut. Nüüd on aeg hakata esitama teistsugust küsimust. Sügavalt isiklikes vestlustes kirjeldavad Oprah Winfrey ning tunnustatud aju- ja traumaspetsialist doktor Bruce Perry murrangulist ja tähendusrikast lähenemist traumade käsitlusele, mis võimaldab „Mis sul viga on?“ asemel nüüd küsida „Mis sinuga juhtus?“. Selles raamatus jagab Winfrey lugusid oma minevikust, kirjeldades isiklike kogemuste põhjal haavatavust, mille põhjuseks on noores eas kogetud traumad ja eluraskused. Kirja pandud vestluste käigus keskenduvad Oprah ja dr Perry inimestele, nende käitumisele ja selle mõistmisele. See on ehk väike, kuid oluline muutus suhtumises traumasse ja see võimaldab meil mõista oma minevikku ning luua paremat tulevikku – avada ukse tervenemisele tõestatud ja mõjusal moel.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uusi raamatuid!

Selles jõulises ja paeluvas noorteromaanis teevad kaks õde armastusest teineteise vastu kõige valusama valiku.” Shelf Awareness Courtne...