esmaspäev, 16. veebruar 2015

Aasta 2014 arvudes ja laenutuste edetabel

Hea matemaatikaõpetaja õpetab arvude keelt ja hea kirjanduse õpetaja kirjanduse keelt. Kui me oleme head õpilased, omandame oskused, siis võime elus  kindlad olla, meid  kõnetatakse vastu ning see kõik on vägagi huvitav.
Raamatukogutöös võetakse  aasta lõppedes erinevad tööliinid   numbritega ilusti  kokku, arva mida tahad, analüüsimine pakub palju võrdlusmomente. Ei tahaks rääkida sellest, et lugejaskond on vähenenud, tahaks rääkida sellest, et  Kabala piirkonna elanike arvust  (643 riikliku statistika järgi) oli 2014 aastal registreerinud end raamatukogu kasutajaks 324, neist lapsi 85. Kokku laenutati 5934 teavikut (siinhulgas ka ajalehtede ja ajakirjade laenutused). Lapsed laenutasid 150 raamatut rohkem kui aastal 2013. Jääb üle  vaid soovida, et raamatukogu eelarves suurendatakse (nii omavalitsus kui riik) raamatute soetusraha summat. 2014 oli see summa 2,967 tuhat eurot, mis teeb ühe elaniku kohta 4,61 eurot aastas. Seda pole kuigi palju, mistõttu püüan soovijale igal võimalikul juhul hankida puuduva raamatu teistest kogudest raamatukogudevahelise laenutuse teel.

 Laenutuste edetabel 2014

1.   Minu Narva
2.   Igavesti sõbrad
3.   Suvi sulab talvel
4.   Kevad saabub sügisel
5.   Jasmiinilõhnalised ööd
6.   Paleontoloogi päevaraamat
7.   Ane
8.   Reporter

  ...ja  paar näidet  kultuuriperioodika laenutuste kohta

9.   Ajaleht "Sirp"               51-l korral aastas
10. Ajakiri "Muusika"        19-l korral

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uusi raamatuid!

Kas sel saarel kihutavad mootorrattur-amatsoonid kujutavad endast Euroopa viimast matriarhaati? Kas Kihnu kultuur on kaup, mis müümisel ot...