Teisipäev, 8. märts 2022

Uusi raamatuid!

Tippkrimikirjanik Yrsa Sigurđardóttir demonstreerib taas oma oskust luua ülimalt põnevaid köitvate tegelaskujude ja nutika süžeega lugusid. „Nukk" kuulub viienda teosena psühholoog Freyja ja politseinik Huldari tegemistele pühendatud sarja. Islandi krimikirjanike kuningannaks kutsutud Yrsa Sigurđardóttir on pälvinud nii kodumaiseid kui ka rahvusvahelisi kirjandusauhindu.
Kolmest raamatust koosnev seiklusrikas ajalooline romaan „Kodutuna kodumaal“ kirjeldab Eestimaa ja eestlase käekäiku ajavahemikul 1934-2018. Annab ülevaate igale ajastule omasest olustikust, huumorist ja traagikast, lihtsa inimese elupäevadest ja märgilistest ajaloolistest pööretest. Läbi peategelase ja tema perekonna loo kajastub Eesti riigi õitseng, langus ja taassünd. Eesti pinnale jõudnud Teine maailmasõda kihutas abiellunud noorpaari koos väikese esiklapsega armutult välja nende kodutalust Soldinas. Abikaasa Aleksi perekonna suurtalu maad ja mõisasüda naaberkülas Auveres muudeti sõjakeerises veristeks põrguväljadeks. Põllumeheameti kõrval suurtükiväeohvitseriks õppinud Aleks võitles kodumaa vabaduse eest Narva kaitselahingutes 1944. aastal, kuid Virumaa noored kaotasid piiriäärse koolilinna ning kogu riigi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Suvelugemine alanud!

HEI! SUVEBINGO , mis kestab 31. augustini, Rapla Keskraamatukogus ja Rapla valla harukogudes taas!!! Tähelepanu! Midagi on sel ...